вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Niewłaściwie zabezpieczone płoty z drewna ekspresowo się dewastują i mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz własności. Decydując się na używanie drzewa na płot warto poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od odpowiedniego oraz starannego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego uzależniony jest wynik finalny naszych robót. Przed użyciem produktów do protekcji oraz ozdoby sztachet z drewna kluczowe jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Podczas gdy konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanieść następne amalgamaty, które konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ów sposób płot zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz opieki.

Całkiem inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów typ ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji w następstwie tego służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий